Çerezler daha iyi kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olur. Web sitemizi kullanarak çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş sayılırsınız.
18 Ekim 2023 0 yorumlar

Ben İnsanım,

Karanlık bir gecede; korkmayan, çekingen ve bir o kadarda kırılgan küçücük bir yüreğin çırpınışıyım ben.

Okumayı isteyip de okuyamayan, okutulamayan, oynamak isteyip de oynayamayan, oynatılmayan ve yazılmamış her cümlede meçhul bir yazgıyım ben.

Ben Filistinliyim; tüm ailesi hunharca, canice, acımasızca, pervasızca, alçakça "katledilmiş" bir ailede bilinmeyen bir öyküyüm ben. 

Ben çocuğum,

Filistin'de güneşli bir sabah vakti, öldürücü silahlara karşı taş atan, sapan tutan minik minicik çıplak bir elde yazılmamış, yazılamamış kalemim ben.

Ben çocuğum,

Avuçlarımda kan ve gözyaşı, küçücük yüreğimde nefret, kin ama bir o kadar da sevgi, barış ve huzur. 

Sorularım hep cevapsız, keşke insanlar barış içinde yaşasa, huzur içinde yaşasa, katliamlar olmasa, insanlar ölmese, çocuklar yaşasa, insanlarımız yurtlarından edilmese ve ellerim hiçbir zaman ateşli silahlara karşı taş atmasa, gözlerim vahşice, acımasızca olan katliamları görmese, küçücük yüreğim bu kadar acıya dayanmasa ve tüm bu kötülüklere katlanmasa minicik yüreğim. 

Ben çocuğum,

Dört mevsim yeşermeden soluyorum yavaşça, hiç öğrenmeden, öğrenemeden büyüyorum bu dünyada. Ben Filistin'im, ben Gazze'yim, Mescid-i Aksa benim ve hangi çılgın, hangi hain, hangi kahpe gözler toprağıma, Mescid-i Aksa’ma, vatanıma gözlerini dikerse.

Onurumla, gururumla, iman dolu göğsümle dimdik ayakta ve küçücük ellerimle kurşunlara karşı, zalimliklere karşı, işkencelere karşı, zulme karşı, vahşete karşı, katliamlara karşı ve tüm yaşanan acılara karşı son taşımı atana kadar, son nefesimi verinceye kadar savunacağım küçücük bedenim, minicik yüreğimdeki dağ gibi imanımla ve içimdeki büyük ALLAH cc aşkıyla, Peygamberimin (sav) aşkıyla, Filistin aşkıyla, Gazze aşkıyla, Mescid-i Aksaya olan aşkımla.

Ben çocuğum,

Çoğu zaman hatırlamazlar bizi, hakkım yok bu hayatta ne yaşamaya ne okumaya ne de gülüp oynamaya, Ülkemi savunmaya ve hakkım yok büyük adam olmaya ve geleceğine dair bu dünyada, hiçbir geleceği olamayan, en büyük yemininizim ben.

Müslüman küçücük bir çocuğum ben ve büyüklerimiz gibi ölesiye sessizlikler içinde, ölümüne susan olmayacağım. 

Ben çocuğum,

Haklarını bilen, Rabbini bilen, Rabbine sığınan, Rabbine güvenen, Rabbine itaat eden ve Rabbinin adaletinin elbet bir gün tecelli edeceğine inanan.

Büyük bir çocuğum ben...